33-й канал

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Головна №12, Чергові нововведення атестації вчителів принижують їхню гідність?

Чергові нововведення атестації вчителів принижують їхню гідність?

e-mail Друк PDF
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

З нового року Міністерство освіти видало нове положення про атестацію вчителів. Серед заходів, які спрямовані на оцінювання рівня педагогічної майстерності, вводяться своєрідний письмовий екзамен для вчителів та перевірка навичок користування комп'ютером.

– До учителя ставлять нові і нові вимоги. А хтось запитав, чи можемо ми сьогодні за ті копійки, які отримуємо, досягнути того рівня? Вчитель зобов'язаний йти у ногу з часом, але чи кожен має ПК? Щоб бути цікавим для своїх учнів, потрібно подавати інформацію не тільки з підручників. А про що може розповісти учитель, якщо більшість з нас не може собі дозволити відвідати оперу чи побачити експозицію Ермітажу?! Учитель ще ніколи не був такий принижений, як сьогодні, а нові вимоги тільки підкреслюють нашу неспроможність досягнути бажаних «вершин», — обурюються вчителі однієї з вінницьких шкіл.

Інші педагоги незадоволені, що їх не попередили про нові вимоги щодо цьогорічної атестації.

– Атестація почалася ще у жовтні минулого року. Провадили відкриті уроки, готували необхідну методичну інформаційну базу. Лише за два-три тижні поставили перед фактом, що потрібно здавати якісь письмові екзамени, показати себе як комп'ютерного генія. Це був шок. Ночами після перевірки зошитів штурмувала купу книжок. Записалася на місячні комп'ютерні курси, аби вивчити хоча б деякі програми. Це все у неробочий час і за власні кошти! Мені чоловік робить зауваження, що я на свою роботу витрачаю більше грошей, ніж заробляю. Скажіть, кому це потрібно? — ділиться наболілим учителька, яка у цьому році на собі відчула усі переваги та недоліки нововведень.

У міському управлінні освіти пояснюють, що нове положення про атестацію не має на меті принизити вчителя, навпаки — стимулює до самовдосконалення.

– Ми тільки рекомендували певну систему заходів, які включають письмове тестування та комп'ютерну грамотність, але остаточне рішення приймає шкільна атестаційна комісія. Можливо, деяких вчителів лякає саме письмове опитування, але така практика вже багато років діє у школах-ліцеях та гімназіях. А володіння комп'ютером сьогодні просто обов'язкове для кожного вчителя, — коментує заступник начальника міського управління освіти Ірина Божок.

Своїми враженнями про нову атестацію ділиться також вчителька української мови та літератури Вінницької ЗОШ №21 Надія Іванівна Пилипенко.

– Особливих відмінностей немає. Єдине, що стривожило людей, це те, що на початку атестації нічого не було сказано про письмовий іспит. Все, що нове — те страшне. А решта — це наша щоденна робота. До тестів готувалася серйозно. Нам напередодні дали перелік питань, тому довелося перечитати деяку літературу. Білет містив три питання — з педагогіки, психології та методики. На усі дала повну відповідь. Страх перед комп'ютером, напевно, виник у моїх колег пенсійного та передпенсійного віку. Хоча ті вчителі, які хотіли підвищити свою комп'ютерну грамотність, могли приходити у кабінет інформатики і директор провадив такі заняття. Мені син допомагав оволодіти комп'ютером, тому для мене це не стало проблемою. Усе, що потрібно мені як вчителю-мовнику я вмію виконувати на комп'ютері.

– До 1 квітня шкільна атестаційна комісія завершує свою роботу і подає усі матеріали до міської атестаційної комісії. Відповідно до нового положення про атестацію вчитель, який не згоден з рішенням АК, може подати на апеляцію, – додає заступник директора ЗОШ №21 Анжеліка Вовк.

Спілкувалася Людмила ПОЛIЩУК

Коментарі:

Коментарі  

 
0 #12 platon93 08.12.2011 14:39
А щодо коміссії. то там повинні буди досвідчені вчителі, а не сопляки з купленими атестатами.
Цитувати
 
 
-1 #11 platon93 08.12.2011 14:36
Я ось читаю і думаю.колись нас військових все лаяли за дідівщину. але ж вона в школі теж була і є, то хто винен, два рази на рік ми здавали екзамени. хоча маємо вищу освіту, перкваліфікація на классність. А вчителі хочуть отримувати велику зарплату і при цьому ні за що не відповідати. та ще й предмету вчите так добре. що приходиться нанімати репетитора.
Цитувати
 
 
+1 #10 Іван 29.03.2011 07:25
Точно. По деяких школах вже почали вчителі писати заяви
з проханням зняти з них оплату за класне керівництво, оплату за гуртки. За заміни перестають платити. І це я розумію тільки початок. Цікаво, наказ економити поступив з верху, чи це придумали в районах, щоб прославитись? Доречі по деяких районах бухгалтерії РОНО стверджують що вони вже виплачують зарплату з підвищенням в 20 відсотків.
Цитувати
 
 
+1 #9 Петро 23.03.2011 17:23
Коментар прошувважати листом до редакції. У власника пошти прошу вибачення що скористався скринькою. Зрозумійте, я поїду, а мої рідні залишаться.
Цитувати
 
 
+1 #8 Петро 23.03.2011 13:30
А я не хочу щом на мене кричали, щоб мною помикали. Не хочу перетворитись, як мої старші колеги, на боязливих виконувачів чужих забаганок. Тому покину це село, зарплату яка майже не перевищує зарплату технічки. Моє місце пусте не буде. Години розберуть колеги. Зараз не підписуюсь бо хочется доробити спокійно до кінця року. Страшно не страшно але неприємно якщо почнуть допікати. Сидів недалеко від дверей на нараді директорів і слухав як солідних в роках людей начальник відділу освіти лаяк як хлопчиків, думав буде бити. Враження що барин зі своїми селянами розбирається.
Цитувати
 
 
+2 #7 Петро 23.03.2011 13:23
В мене особисто на потреби школи йде щороку більше місячної заробітної плати і це при тому що постійний психологічний тиск зі сторони адміністрації і різні погрози якщо буде не виконане те або інше їх розпорядження. Вважаю що такі посади як директор, або зав РОНо повинні буди виборні, таємним голосуванням з прилюдним підрахунком голосів. Або нехай очолюють кожних 5 років іншу школу чи район. В районі не має на кого пожалітись. Адже так один одному кум, сват, брат, або разом відмічають св"ята. В школах суцільна приписка і не тільки оцінок. Визиває директор і каже -" Необхідно зробити ремонт в класах, як ви це зробите ваші проблеми, а не зробите на наступний рік будите мати менше гдин" І що саме цікаве так і зробить. От і позичаєш в сірка очі тай ідеш до батьків просити хто скільки дасть. Дають. А якщо відмовляться. Каже старше покоління що така ситуація в школі останніх років 20.
Цитувати
 
 
+1 #6 Петро 23.03.2011 13:14
Стосовно економії. Кожна школа має план по економії коштів. На ділі це означає: заміни безкоштовні, гуртки безкоштовні, можна звільнити лаборанта, або технічку і також буде економія. Хочеться спитати. Шановні законадавці на кому і на чому економите? На зарплаті вчителів? А рейди в селах вчителів по "злачних місцях" ? Також вчителі?(Ще й наживаємо ворогів в селі) І притом обов"язково. А дільничий чим займається. Він не бачить що неповнолітні сидять в кафе? Він не бачить що кафе працює далеко за північ? Бачить. Заткнем дирку вчителями ще раз. Не має економії директору догана на перший раз, на другий обіцяють звільняти з роботи. Ми вже один раз пережили період коли нас змушували писати заяви за власний рахунок, відмовляючись від зарплати. Тепер будимо знову? А в дорогі командировки їздити районне керівництво може. Чом би й не зекономити.? То кли ми станемо людьми? До коли нами будуть помикатис? Доколи вчтитель виконувати не суттєві для нього функції?
Цитувати
 
 
+1 #5 Петро 23.03.2011 08:41
І на змагання посилають тих самих. А оцінювання роботи вчителя по оцінках які отримують діти? А якщо рівень підготовки учня слабкий, а якщо йому від природи не дано? А аналіз результатів ЗНО і "втик" вчителям що їх діти не так написали? Нам кажуть що результати ЗНО закриті. Звідки ж тоді в районах роздруківки результатів. Зараз придумали письмові ДПА починаючи з 4 кл. І на всі необхідно купити книжечки. Спосіб чиновників заробити гроші? Доречі на всі письмові екзамени необхідно привезти в село з района передставника. За ним необхідно послати машину, накормити, відвезити. А пяники на семінарах різних рівнів. Їх називають обід, бізнес ланч, як не назвіть а столи ломляться від яств. Вся школа бігає готує. А якщо в селі дві школи!!!! Люди яка починається гонитва за учнями. Яких їм тільки пільг не надають. Тут і оцінки на їх вибір, тут учень може тижнями, де тижнями, місяцями не відвідувати школу, а в ньго стоять оцінки і не нижче ніж скаже директо.
Цитувати
 
 
+1 #4 Петро 23.03.2011 08:32
Так ось. Призначають директорів пожиттєво і ті творять "чудо" на своїй керівній посаді. Розклад складається як вигідно їм. Для "своїх" завжди певні пільги. Якщо не виконав вимог директора тут і годин менше і при атестації стільки дадуть бумаг писати... і відразу починається відвідування уроків адміністрацією. А скільки директорів, зав РАНО займається бізниесом через підставних осіб. Скільком зав РАНО робітники шкіл збудували, безкоштовно будинки, і дачі. Директори по декілька разів на тиждень добираються в райцентр щоб послухати ц/у керівництва, здати гроші бо хтось їде з Вінниці і розїхатись по домівках. А змагання вчителів? Збирають туди всіх хто може і хто не може. Так не щодавно під час проведення змагань, серед вчителів, в Шаргородському районі помер вчитель. А поїздки в Район на змагання дитячі по декілька раз на тиждень, Бют що тижня, а той частіше вимагає всіляких конкурсів і щоб неодмінно привезли до них дітей. А за які гроші. А коли ті діти будуть вчитись, якщо школа маленькa
Цитувати
 
 
+1 #3 Петро 23.03.2011 08:21
А хто буде приймати екзамени? Ще не факт що члени атестаційної комісії грамотніші за того кого атестують. Адже туди адіністрація набирає " своїх". Виходить вчитель працював 5, 10, 30 років, адміністрація не бачила його здібностей, педагогічної майстерності і т.д. А тут раптом на екзамені побачила. Атестація спосіб адміністрації тиску на вчителів. Люба критика адміністрації, вилазить боком на атестації. По селах адміністрація вказує нижче яких оцнок ставити не можна. За принциповість, вимогливість розрахунок на атестації. А скажіть будьласка, як зрозуміти економію заробітної плати? Директори щомісяця звітують перед районом про економію заробітної плати. У нас що вчителі на заміни бігають безкоштовно, добровільна і наввипередки? А вимоги при серпневому обїзді шкіл показати яка література вчителем куплена за рік? І щоб її було багато? Я ні разу не бачив відкритих уроків директорві, заучів, не говорячи про методистів. Директор призначається на свою посаду практично пожиттєво.
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 
Банер

Популярні за останній місяць («33-й канал»)

Банер

Останні коментарі

На даний момент 250 гостей на сайті

Контакти:

21021,
м. Вінниця, просп. Космонавтів, 23
Тел. +380 432 515-226
E-mail:gazeta@33kanal.com

Засновник i видавець:
ТОВ «Регіна» ЛТД

Виходить українською
та російською мовами

Редколегія:
Анатолій Жучинський
- головний редактор
Тетяна Редько
- 1-й заступник гол. редактора
Роман Ковальський
- заступник гол. редактора

При передруку посилання на
«33 канал» обов’язкове.

Банер

Погода